niedziela, 13 kwietnia 2014

Nauka szycia 10-letniej Madzi

Córka przyjaciół - 10-letnia Madzia bierze udział w szkolnym konkursie na uszycie portfelika. Jak dotąd dziewczynka uczyła się przyszywać guzik (na zajęciach praktyczno-technicznych w szkole). Wyzwanie było duże, ale postanowiłyśmy stawić temu czoła. Miałyśmy dwa 3-godzinne spotkania.
Najpierw zadecydowałyśmy jaki portfelik chcemy uszyć i jak go ozdobić.
Pokazałam Madzi jak tnie się tkaniny przy pomocy noża krążkowego,


ale przecież to miała być Jej praca, więc wykroiła go przy pomocy nożyczek. Oczywiście do wnętrza włożyłyśmy ocieplinęZadecydowałyśmy, że ozdobimy portfelik trzema kwiatkami wykonanymi z filcu, środki kwiatków będą z guziczków, łodyżki z falistej pasmanterii, listki z filcu. Ja zapewniłam materiały, a cięła i szyła je Madzia.
I na tym zakończyłyśmy 1. spotkanie. Oto wierzch portfelika:


 Po dwóch tygodniach spotkałyśmy się ponownie, żeby dokończyć szycie. Powoli kończył się czas składania prac na konkurs. Madzia miała przed sobą jeszcze sporo pracy do wykonania. Musiała zrobić wewnętrzne przegródki, lamówkę oraz zapięcie.
Przypominam, że ja tylko udzielałam wskazówek, natomiast wykonanie było dziewczynki.


Pomogłam Jej przyszyć zatrzaskę, bo to była trudna czynność, ale poza tym cały portfelik był wykonany przez Madzię. Jesteśmy bardzo zadowolone z efektu:


Czekamy na wyniki konkursu.3 komentarze:

 1. Śliczny portfelik i jaka zdolna uczennica:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczennica zdolna i wytrwała :) mam nadzieję, że na portfeliku nie poprzestaniemy i podejmiemy jeszcze kilka wyzwań :)

   Usuń
 2. Gratulacje za wytrwałość dla uczennicy, a portfelik bardzo ładny. Ciekawe jak zostanie oceniony??

  OdpowiedzUsuń