niedziela, 16 lutego 2014

Warsztaty w Toruniu - Confetti Quilt

W styczniu odbyły się kolejne warsztaty w Toruniu. Tematem był Confetti Quilt. Robiłyśmy pejzaże z tkanin pokrojonych w 'żulinkę'. Marzenka wykonała ogrom pracy, żeby przygotować nam zajęcia. W zasadzie to nie było szycie, ale zabawa ścinkami, które na koniec przepikowałyśmy. Nie zdążyłyśmy tylko zrobić ramek do naszych obrazków. Właśnie skończyłam moją ramkę i oto rezultat:


Na prośbę Małgosi L. kilka zbliżeń:Pierwotnie chciałam zrobić szerszą ramkę, taką jak do obrusów, ale obrazek był zbyt gruby i sztywny i ramka mogłaby się niezbyt ładnie układać, więc wykończyłam go wąską lamówką.
Poza własnymi pracami mamy jeszcze jedną pamiątkę z warsztatów, mianowicie każda z nas dostała tkaninę, ja wybrałam koty :)


Obok szmatki leży śliczna bransoletka wykonana przez Wandzię :)

Na zajęciach powstały piękne prace. Można je obejrzeć m.in. w moim albumie na Picasie:

https://picasaweb.google.com/109721753982462435829/WarsztatyWToruniuConfettiQuilt

Staram się od razu wykańczać moje prace, żeby nie czekały na półce zbyt długo. Po balu charytatywnym dokończę pojagi ze spotkania u Ani i wowczas zostaną ni tylko stare zaległości :)

Bardzo dziękuję wszystkim za zajrzenie do mojego bloga, a jeszcze bardziej za zostawienie po sobie śladu :)

11 komentarzy:

 1. piękne, wiem ile to pracy, bardzo lubię tę malarską technikę, i rzeczywiście, macie tam w Toruniu wspaniałą prowadzącą...

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny obraz. Jak impresjonistyczny las :) Podziwiam, że zdążyłaś uszyć prawie cały na zajęciach! Chyba też się skuszę na tą technikę :D
  Pozdrawiam
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Kamila, watro się skusić, wszystkim prawie udało się dokończyć obrazki, ale to zasługa Marzenki :)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Halu, dziękuję za tyle ciepłych słów i nie mogę się doczekać następnego spotkania :) Stworzyłaś piękne confetti i cieszę się, że jest już nawet oprawione !!! - hura!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzenko, praca powstała pod twoim czujnym okiem, więc jest to nasze wspólne dzieło :)
   Staram się kończyć wszystkie nowe prace, be tych czekających mam już zbyt dużo, potem nie wiadomo jaką datę powstania przypisać: czy tę, kiedy powstawał front, czy kiedy byla doszyta ramka zewnętrzna ?

   Usuń
 5. Piękny obraz !!!
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Tereniu :)
   Również pozdrawiam :)

   Usuń